De Steeg in de Week tegen Pesten

Tijdens de Week tegen Pesten (21 t/m 25 september) was Theater De Steeg te gast op basisscholen in de gemeente Stadskanaal. Stichting Welstad organiseerde de themaweek, waarin bijna alle basisscholen en de Ubbo Emmius-locaties Maarsdreef, Ubbo Pro en Onstwedde aandacht besteedden aan pesten. RTV Noord heeft er een verslag van gemaakt.

Onze acteurs gaven in groep 7 en 8 interactieve workshops, bewust in de klas, want het is krachtig als een klas samen voor elkaar opkomt. We spelen pestsituaties na en de kinderen denken mee met tips en spelen zelf mee. Nora Bunt speelt de pester Brenda en ziet de leerlingen actief nadenken over hoe ze een pester kunnen tegengaan. Koen Venekamp vond het zelf bij de eerste keer ook best heftig om te zien.

Onze hoop is dat de kinderen weten dat ze verschil kunnen maken door terug te praten en er te zijn voor een ander. Respect en lief zijn voor elkaar blijft daarbij het belangrijkste.

Lees hier het volledige artikel van RTV Noord of bekijk de reportage hieronder.